T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü Batıkent Gençlik Merkezi Etkinliği

Güncelleme Tarihi: 24/01/2019

  10 Ekim günü, Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından “Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak kabul edilmektedir. Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu yılki teması “Değişen DünyadaGençler ve Ruh Sağlığı” olarak belirlenmiştir. Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda,  81 ilde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Kütüphaneler ve 7 bölgeden belirlenen üniversitelerde eş zamanlı olarak 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününde gençler ve ailelerine yönelik seminer ve atölye çalışmaları planlanmıştır. 

  Bu planlama çerçevesinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Birimi tarafından görevlendirilen Psikolog Mustafa Sait MERT tarafından Batıkent Gençlik Merkezi'nde "Psikolojik Dayanıklılık" konusunda gençlere eğitim verildi. Merkezin spor salonunda katılımcı gençler ile Ankara Psikodrama Derneği Psikodrama Asistanı Seda BEGLİ ve yardımcıları tarafından Psikodrama çalışması yapıldı.

"Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı" temasında hazırlanan bu etkinliğe Batıkent Gençlik Merkezinden 62 öğrenci katılım sağladı.  
IMG-20181011-WA0007.jpg