T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü Eymir Gölü Etkinliği

Güncelleme Tarihi: 24/01/2019

10 Ekim günü, Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından “Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak kabul edilmektedir. Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu yılki teması “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” olarak belirlenmiştir. Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak üzere organize edilen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Yunus Emre BULUT, Ruh Sağlığı Birimi Şube Müdürü Derya AKSU BAYRAM, Psikolog Funda AKÇİL, Psikolog Sevim BALCI, Çocuk Gelişimi Uzmanı Zehra ŞEN, Sosyolog Seher YILMAZ, Hemşire Nilgün GÜLŞEN Çocuk Gelişimi Uzmanı Nazlı BARAN, Sağlık Teknikeri Derya KATILMIŞ ve Sürekli İşçi Remzi ERTOK, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), Gölbaşı Gençlik Merkezi, Ankara İli Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri çalışanları ve hastalarının katılımıyla Eymir Gölü'nde etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlik alanına Ruh Sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla stant ve çadırlar kuruldu. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Gölbaşı Gençlik Merkezi'nin temin ettiği bisikletler katılımcıların kullanımına sunulmak üzere alana konumlandırıldı.

Etkinlik, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Birimi Şube Müdürü Derya AKSU BAYRAM' ın açılış konuşması ve program takdimi ile başladı.

 Program Akışı;

Açılış Konuşması, Tanışma Oyunu, Lider Kim Oyunu, Zumba hocası eşliğinde fiziksel aktivite,  Ruh Sağlığı Konularında Bilgilendirme, Elma ve su ikramı, Broşür Dağıtımı, Bisiklet Turu, Kapanış.

Yaşayarak öğrenme becerisi olarak tanımlanan Yaratıcı Drama etkinliklerine farklı niteliklere sahip katılımcıların birbirlerini tanıması ve iletişim becerilerini güçlendirmek adına "Tanışma Oyunu" ile başlandı. Grubun birbirini tanıması sonrasında "Lider Kim?" oyunu ile etkinliğe devam edildi. Oyun katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Yaratıcı Drama etkinlikleri sonrasında katılımcılara Ruh Sağlığı konularında bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapıldı.Katılımcılarla birlikte bisiklet turu yapılarak etkinlik sonlandırıldı.

IMG-20181010-WA0044.jpg
IMG-20181011-WA0035.jpg


IMG-20181011-WA0055.jpg


IMG-20181010-WA0056.jpg


IMG-20181010-WA0115.jpg