T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm'ün Kurban Bayramı tebrik mesajıdır.

Güncelleme Tarihi: 30/07/2020

Bayramlar, özünde dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmanın olduğu ve manevi duygularımızın ön planda tutulduğu müstesna zamanlardır.

Ülkemiz ve Müslüman Alemi için bir yönüyle fedakârlık, bir yönüyle yakınlaşma, bir yönüyle de yardımlaşma fırsatı veren mübarek “Kurban Bayramı”na daha erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevincini ve maneviyatını en güzel şekilde yaşarken, COVİD-19 hastalığı virüsü ile dünyaya örnek olan mücadelemizde uyguladığımız tedbirleri de elden bırakmamak gerekmektedir.

Ülke olarak başarımızın devamını ve mücadelemizin yılmadan devam etmesini sağlamak için, yakın temaslı görüşmelerden kaçınmamızın ve kurban kesim alanlarında minimum 1,5 metre fiziksel mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymamızın kendimizin ve toplumumuzun sağlığı için büyük öneme sahip olduğunu unutulmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta fedakâr sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; milletimize huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 

Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM

Ankara İl Sağlık Müdürü