T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Çankaya Sağlıklı Yaşam Farkındalık Etkinlikleri

Güncelleme Tarihi: 09/07/2018

    Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 29 Mayıs 2018 tarihinde Ahlatlıbel Atatürk Parkında, 3-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında ise Anıttepe Yaşam Boyu Koşu Parkurunda “Çankaya Sağlıklı Yaşam Farkındalık Etkinlikleri” gerçekleştirilmiştir.

    Sağlıklı Yaşam Aracı ile stant kurularak; halkımıza Diyabet, Hipertansiyon, Sağlıklı Beslenme,  Fiziksel Aktivite ve Hareketli Yaşam Alışkanlığının Kazandırılması, Çocuklarda Beslenme, Obezite ile Mücadele, Yaşlı Sağlığı ve Çölyak hastalığı konularında video-film gösterimi ile birlikte bilgilendirme yapılarak el broşürleri dağıtılmıştır.

    Dikmen Caddesinde yeni açılan “Sağlıklı Hayat Merkezi”mizin tanıtımının da yapıldığı etkinliklerde Sağlıklı Hayat Merkezimiz ve KETEMlerimizde ücretsiz yapılan taramalar hakkında bilgilendirme ve yönlendirmede bulunulmuş; meme, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanserleri taramalarına ilişkin broşürler dağıtılmıştır.

    Gün boyu süren etkinliklerde 155 vatandaşımızın HbA 1c, Kollesterol ve Trigliserid değerleri mobil cihazlar ile ölçülerek kendilerine uygun önerilerde bulunulmuştur.

    Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde minik ziyaretçilerimize de Sağlık Çocuk Dergisi 6. Sayısı ile diş fırçası ve macunu hediye edilmiştir.

    Ayrıca organ bağışı bilincinin gelişmesine, yaygınlaşmasına ve organ bağışının artmasına katkıda bulunmak amacıyla ekiplerimiz tarafından broşür dağıtılmış, başvuranlara bilgi verilmiş, gönüllülerin organ bağış işlemleri gerçekleştirilerek kendilerine organ bağış kartları düzenlenmiş ve rozetleri takılmıştır.

    Duyarlılıklarından dolayı etkinliğimize destek veren tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. [Döküman için Tıklayınız]
Çankaya İlçe Sağlık2.jpg

Çankaya İlçe Sağlık3.jpg

Çankaya İlçe Sağlık4.jpg

Çankaya İlçe Sağlık5.jpg

Çankaya İlçe Sağlık6.jpg

Çankaya İlçe Sağlık7.PNG