T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kronik Hastalıklar İzlemi Ankara İli Eğitimleri Başlamıştır.

Güncelleme Tarihi: 16/10/2018


Bulaşıcı olmayan hastalıkların, risk faktörlerinin önlenmesi ve kontrolü çalışmaları kapsamında toplumsal farkındalığı arttırmak, kalp ve damar hastalıklarının erken tanısını sağlayarak hastalık yükünü azaltmak için birinci basamakta 2019 yılından itibaren kronik hastalıklar izlemi başlatılması planlanmaktadır. Bu çerçevede 2017-2018 yılları içerisinde Birinci Basamakta Aile Hekimlerine Yönelik Kronik Hastalıklar (Kardiyovasküler Risk Değerlendirmesi ve Hipertansiyon) İzlemi Eğitici Eğitimi yapılmıştır.
Aile hekimlerince izlem sürecinin doğru yürütülmesi, ülke genelinde standart ve nitelikli hizmet sunumunun sağlanması amacı ile eğitim verilmesi önem arz etmektedir. Kronik Hastalıklar İzlemi Eğitimleri modül eğitimleri şeklinde, eğitici eğitimi almış hekimler tarafından aile hekimlerine verilecektir.
Ankara ilinde, 03.09.2018 tarihinde başlayan eğitimler, Müdürlüğümüz eğitim salonunda, Keçiören İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde, Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde, Etimesgut İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde, bir tam gün süre ile gerçekleştirilecek, 2018 yılı sonuna kadar 59 turda tamamlanacaktır.