Aile Hekimleri İçin
04 Kasım 2021

 1. İlk Başvuru ve Yenileme İşlemi yapacak olan aile hekimlerimiz Halk Bankası Batıkent Şubesi;

   

  Hesap Adı      :  Ankara Kurumlar 1 Nolu Dönersermaye İşletmesi   (Karakter sınırlama olan bankalarda Hesap adının sınırlandığı yerde bırakabilirler )

  Hesap IBAN   :  TR93 0001 2009 4570 0044 0000 04

  http://www.kamusm.gov.tr/urunler/nitelikli_elektronik_sertifika/fiyatlandirma.jsp  adresinde belirtilen 3 Yıllık Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) ve mini kart okuyucu bedellerini yatırınız. Yenileme işleminde sadece 3 Yıllık NES ücretini yatırınız. Ödeme yaptığınız dekont üzerinde Aile Hekiminin;

  • Adı Soyadı
  • T.C. Kimlik numarası
  • Başvuru Kapsamında İlk Başvuru için; “Mini Kart Okuyucu ve 3 Yıllık NES bedeli”
  • Yenileme İşlemi için ; “3 Yıllık NES bedeli” 

          bilgilerinin bulunması gerekmektedir.

  NOT:  EFT veya Havale yapabilirsiniz.

 2.  https://portal.kamusm.gov.tr/bp/ws.go adresinden e-imza başvurunuzu oluşturunuz.
 3. Yaptığınız başvuruya ıslak imzalı olarak gerçekleştirdiyseniz formun çıktısını alarak imzalayınız ve Banka ödeme dekontunun aslı ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilgi Sistemleri Birimi’ne elden, posta ya da üst yazı ile iletiniz
 4. Başvurunuzu E-Onaylı veya E-İmzalı olarak gerçekleştirdiyseniz sadece ödeme dekontunuzu ozcan.sisman@saglik.gov.tr e-posta adresine.pdf uzantılı halini göndermeniz yeterli olacaktır.
 5. İlgili evrakların tesliminden veya e-postanın tarafımıza ulaşmasından sonra kurye tarafından e-imzanız başvuru formunda belirttiğiniz adrese teslim edecektir.