Koşabiliyorken Koş
25 Haziran 2018

Eklenme Tarihi: 22.03.2018 15:56:51

Koşabiliyorken Koş

Koşabiliyorken Koş” Projesine Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Adem KUCUR Destek Verdi.

“Koşabiliyorken Koş” projesi Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün tanıtım çalışması Anıttepe Yürüyüş Parkurunda hayata geçirildi. Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla başlatılan projeye Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Adem KUCUR da katılımları ile destek verdi.

     “Koşabiliyorken Koş” projesinde vatandaşlarımız Sağlıklı Yaşam Araçlarımızda Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinden organ ve doku bağışı bilgilendirme aldılar. Bağışta bulunmak isteyenlerin ise organ bağışı işlemleri orada gerçekleştirildi.

Aynı zaman da Diyetisyen tarafından 53 kişiye BKI değerlendirilerek Obezite ve Sağlıklı Beslenme konusunda danışmanlık ve Tansiyon, Anlık Kan Şekeri Ölçümü de vatandaşlarımıza sunmuş olunan hizmetler arasındaydı.

Ayrıca etkinlikte halkımızda farkındalık oluşturması amacı ile  “Dünya Böbrek Günü Haftası, Pulmoner Rehabilitasyon Haftası, Yaşlılara Saygı Haftası ve Tuza Dikkat Haftası Etkinlikleri afiş - broşür dağıtımı yapıldı.