İl Sağlık Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Başkanlığı 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Eğitimi
25 Haziran 2018

Eklenme Tarihi: 22.03.2018 16:05:54

İl Sağlık Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Başkanlığı 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Başkanlığı tarafından 21-22 Mart 2018 tarihlerinde Müdürlüğümüz Ömer  Halisdemir toplantı salonunda, bağlı sağlık tesislerinden Başhekim , İdari Hizmetler Müdürü ve Gelir Tahakkuk Birimlerinden sorumlu Müdür Yardımcılarına yönelik “5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Özkan ÜNAL’ ın  açılış konuşmasıyla  başladı. Ankara Defterdarlığı Döner Sermaye Saymanlığı Uzmanlarından Gürbüz EKİNCİ ve Arslan AKGÜL’ün sunumlarıyla devam eden toplantı Destek Hizmetleri Başkanımız Mustafa GÜLCAN’ın bağlı tesislerimizin sorunlarına yönelik soru-cevap konuşmalarıyla sona erdi.

Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinde mali konuda uygulama birliğinin sağlanması, yapılan iş ve işlemlerin ortak ve düzenli yürütülmesi amacıyla düzenlenen 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Eğitimi’ne 35 Başhekim, 5 Başhekim Yardımcısı,44 İdari Mali Hizmetler Müdürü,35 İdari Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı ve idari birimlerde çalışan 15 personel katılım sağlamıştır. Verdikleri eğitimden dolayı Saymanlık personeline ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.