Gölbaşı Sağlık Ordusuna 77 Yeni Doktor Daha Katıldı
25 Haziran 2018

Eklenme Tarihi: 23.03.2018 16:13:36

Gölbaşı Sağlık Ordusuna 77 Yeni Doktor Daha Katıldı

GÖLBAŞI SAĞLIK ORDUSUNA 77 YENİ DOKTOR DAHA KATILDI

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Gölbaşı Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ZİÇEV (Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ‘Temsili Tıp Fakültesi Mezuniyet ve Kep Atma Töreni’  düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Vakıf Başkanı Ülay KARAKOÇ, Vakfın tarihçesinden ve elde ettiği başarılardan bahsederek 14 Mart’ın önemine değindi. Gölbaşı Kaymakamı Tülay BAYDAR BİLGİHAN ise emeği geçenlere teşekkür ederek gençlerin mutluluğunu paylaştı.

Cüppe ve kepleri ile sahneye çıkan gençlerin Hipokrat Yemini etmelerinin ardından diploma törenine geçildi. Törene katılan protokol üyeleri Gölbaşı İlçe Kaymakamı Sayın Tülay Bilgihan BAYDAR, Sayın Belediye Başkanı Fatih DURUAY, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sayın Uzm. Dr. Adem KUCUR, Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ülgen GÜLLÜ ve İlçemiz Kurum Müdürleri gençleri tebrik ederek diplomalarını verdiler.

Daha sonra “bir, iki, üç” denilerek keplerini havaya fırlatan yeni doktorların sevinci görülmeye değer bir tablo oluşturdu ve katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Vakıf tarafından sunulan ikramların yanı sıra öğrencilerin el emekleri ile yapılmış sabunlar ve keçe süs eşyaları katılımcılara hediye edildi.

Bu anlamlı günü organize eden ZİÇEV’e, cüppe ve kepleri sağlayan Türk Eğitim Derneği'ne ve diplomaları tasarlayarak basımını karşılayan Dr. Hüseyin-Birsen ERDOĞAN ailesine sağlık ailesi olarak teşekkürü borç biliriz. Gölbaşı İlçesi sağlık ordusuna katılan 77 yeni doktorumuza da başarılar dileriz.