T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ankara Faturalama Çalıştayı Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 17/09/2019

       İl Sağlık Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Başkanlığı’nca bağlı hastanelerimizin E-Nabıza veri gönderimi, Teletıp’a veri gönderimi, fatura kesme sorunlarının çözümü, hastanelerin bilgilendirilmesi ve yapılan işlemlerin daha da kolaylaştırılması amacıyla, 05.09.2019 tarihinde Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Faturalama Çalıştayı gerçekleştirildi.

        Çalıştaya Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Zübeyir Dedeoğlu, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Finansal Analiz ve Faturalandırma Daire Başkanı Dr. Aziz Küçük, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Osman Bahçekapılı, Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü Sağlık Yazılımları Daire Başkanı Nezire Özlem Ergün, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü uzman personelleri, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nden ilgili uzman personeller, Müdürlüğümüze bağlı hastanelerimizin fatura sorumluları, hastanelerin bilgi işlem çalışanları ve ilgili firmalar katıldı. Çalıştaya ilgi yoğun oldu.

        Destek Hizmetleri Başkanı Zübeyir Dedeoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan çalıştay, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Osman Bahçekapılı’nın konuşmasıyla devam etti. Destek Hizmetleri Başkanımız Zübeyir Dedeoğlu konuşmasında; "Sağlık hizmet sunumunda faturalama işlemlerinin ne kadar önemli olduğundan, hastanelerin sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yaptıklarından bahsetti. Tüm hastanelerimizde faturalama işlemlerinin sorunsuz bir şekilde işlemesi için bu çalıştayı düzenlediklerini, ilgili tüm paydaşları bir masada buluşturduklarını" söyledi.

          Çalıştayda Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nden Nezih Çetinkaya ve Eray Orhan E-Nabız-Teletıp sunumunu yaptı.

        Sunumlar sonunda hastanelerimiz fatura sorumlularından gelen soruları Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü Sağlık Yazılımları Daire Başkanı  Nezire Özlem Ergün, Destek Hizmetleri Başkanı Zübeyir Dedeoğlu ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Osman Bahçekapılı cevapladı.

           Karşılıklı bilgi alışverişi ve soru cevap şeklinde geçen çalıştayda bir çok faturalama sorununa çözüm yolu bulunmaya çalışıldı.

93b4e4b2-5cc0-4ab9-86e0-e8cc7347d3b2.jpg