T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci'nin katılımlarıyla, SİNA (Sağlıkta İstatistik ve Nedense Analizler) Veri Sistemi Çalıştayı Gerçekleşti

Güncelleme Tarihi: 03/02/2020

Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin katılımları ile Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü organizasyonunda, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık istatistiklerinin detaylı raporlandırılması ve dijital kayıtların canlı olarak izlenmesi için kurulan SİNA (Sağlıkta İstatistik ve Nedense Analizler) Veri Sistemi Çalıştayı gerçekleşti.

Sistemin kullanım eğitiminin verildiği, Sağlıkta İstatistik ve Nedense Analizler (SİNA )Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştayı’nda, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm ile Hizmet Başkan ve Başkan Yardımcılarımız da yer aldı.

SİNA, TÜBİTAK’ın desteği ile Türk Mühendisler tarafından geliştirildi. Bu sistem üzerinden hastaların genel profili, yazılan ilaçlar, istenilen tahliller ve hekim müdahaleleri bu sistem görülebilecek. Veriler istatistiksel formüller ile değil canlı ve renkli grafikler ile sistemde yer alacak.

Sadece sağlık yöneticileri ve hekimler tarafından kullanılabilecek olan sistem, ayrıca sağlıkta sorunlu bölgelere sistemdeki harita üzerinden de hızlı müdahale edilmesini de sağlıyor.  • WhatsApp Image 2020-02-03 at 15.28.23 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-02-03 at 15.28.23.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-02-03 at 15.28.23 (1).jpeg