Basın Bayramı Kutlama Mesajı
24 Aralık 2020

Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden olup, toplumun gören gözü ve işiten kulağıdır.  Yerel, ulusal ve uluslararası alanlarda yaşanan hadiseleri topluma yansıtan en önemli araçtır. Ankara ilimize sunmuş olduğumuz sağlık hizmetlerini şehrimizdeki insanlarımıza anlatacak, halkımızla buluşturacak mecra da yine basındır.

Bu anlamda bilginin topluma ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışı ile toplumsal değerlere, kişisel hak ve özgürlüklere saygı çerçevesinde görevlerini yürüten değerli basın kuruluşlarımız ve basın çalışanlarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. 

Ankara’ya ve Ankaralılara sunduğumuz hizmetlerin vatandaşlarımıza ulaşmasında bizlerle birlikte hareket eden basınımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Başkent’in hak ettiği yere ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağına inancım tamdır.

Bu duygularla her şart ve koşulda cefakârca çalışan basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                                       Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM
                                                                                                                                                                                                                İl Sağlık Müdürü