overlay

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Müdürlüğümüz arasında “Ailenizden Biri” Proje protokolü imzalandı.

“Ailenizden Biri” projesi protokolü, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl arasında imzalandı.

Proje kapsamında Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan hasta ve hasta yakınlarını düzenli olarak ziyaret edecek.

Üniversite tıp fakültesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, odyometri, diyetetik, ebelik, diş hekimliği gibi bölümlerden gönüllülük esasına göre seçilen öğrenciler ziyaretler öncesinde 2 gün süre ile eğitimden geçecekler.

İlk olarak Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi palyatif bakım ünitesi, tıbbi onkoloji kliniği ve hematoloji kliniğinde hayata geçirilecek olan proje ile hasta ve hasta yakınlarının rutin ziyaret yöntemiyle sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasını, sosyal hayattan kopma, tedavi sürecinde umutsuzluğa kapılma gibi süreci etkileyen duygular ile hastalık ve neden olduğu sorunlar ile mücadelede baş etme yöntemlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi hedefleniyor.

Projenin bir diğer hedefi ise ileride sağlık alanında görev yapacak olan öğrencilerin meslek hayatlarına başlamadan önce hastaların gözünden hayatı görebilmelerini sağlayarak, hasta ve sağlık personeli arasındaki manevi köprüyü kurabilmesini sağlamak.

Projenin imza töreninde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öner Güner, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Ramazan Kocaaslan, Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. M. Erkan Çiçek ve Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Eyüp Sarı da yer aldı.  • WhatsApp Image 2020-01-16 at 17.34.42.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-16 at 17.34.41.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-16 at 17.34.41 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-16 at 17.34.40.jpeg