Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Yaz Stajları Hakkında Duyuru
16 Şubat 2021

ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU ÖĞRENCİLERİ STAJ BAŞVURU İLANI

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan Coronavirus hastalığı (COVID-19) ile ilgili Bakanlığımızca alınan önlemler kapsamında tüm eğitim programları Bakanlığımızın ikinci bir talimatına kadar durdurulmuştur.

        Bu çerçevede alınan tedbirler kapsamında, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi staj başvuruları internet ortamında online başvuru şeklinde yapılacaktır.

Başvuru Tarihi:

2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi staj başvuruları 1 Nisan-1 Mayıs 2020 tarihleri arasındadır.

 Başvuruda İstenen Belgeler:

  • İlgili Yüksekokuldan Onaylı Staj Başvuru Formu VEYA Öğrenci Belgesi  
  • Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Staj Başvuru Formu

    Yapılacak İşlem:

  • Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Staj Başvuru Formunun eksiksiz bir şekilde doldurularak, ilgili Yüksekokuldan Onaylı Staj Başvuru Formu/Öğrenci Belgesi ile birlikte aygul.eloz@saglik.gov.tr adresine mail olarak gönderilecektir.
  • 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi için sağlık tesisleri tarafından yerleştirmesi kabul edilmiş olan öğrenciler yeniden değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Başvuru Değerlendirilmesi

 

  • Staj başvuruları; Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda toplanan “Staj İş ve İşlemleri Komisyonu” tarafından, sağlık tesislerinin branşlara göre personel dağılımı ve ödenek durumu göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir.
  • Sağlık Tesislerimiz tarafından 1 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında kabulü yapılmış olan stajyer öğrenci sayıları/branşları dikkate alınarak, kalan kontenjan bazında Komisyonca öğrenci yerleştirilmesi yapılacaktır.
  • Ankara İlinde yer alan Üniversiteler öncelikli olmak üzere İl dışından yapılan başvurular da nüfus ikamet adresine göre değerlendirilecektir.
  • Komisyonca başvuruları kabul edilen öğrencilerin staj yerleştirmeleri hastane tercihlerine göre belirlenecek olup, Komisyon toplantısı sonrasında ilgili üniversitelere ve staj yerleştirmesi yapılan sağlık tesislerine bilgilendirme yapılacaktır.

 

 

Konu hakkında irtibat: aygul.eloz@saglik.gov.tr

                                   06sagel@gmail.com

 

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Staj Başvuru Formu İçin Tıklayınız