Kayıp / Çalıntı İşlemleri
10 Mart 2021

         Mevcut e-imzanızı kaybettiyseniz ya da çalındıysa öncelikle en kısa sürede 444 5 576 numaralı telefondan Kamu SM ile irtibata geçip mevcut e-imzanızı (Nitelikli Elektronik Sertifika (NES)) iptal ettirmeniz gerekmektedir. İptal işlemini gerçekleştirdikten sonra yeni bir e-imza başvurusu için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

1.      http://kamusm.gov.tr/dosyalar/formlar/FORM-001-003 NITELIKLI ELEKTRONIK SERTIFIKA BASVURU LISTESI.xls adresindeki excel formunu doldurarak ozcan.sisman@saglik.gov.tr e-posta adresine yollayınız.

2.      Kamu SM tarafından e-posta adresinize gönderilecek başvuru linkinin gelmesini bekleyiniz, gelecek link aracılığıyla e-imza başvurunuzu yapınız.

3.      Yaptığınız başvuruyu .pdfdosyası olarak indirip formun çıktısını alarak imzalayınız.

4.      Ödemenizi;

4.1-            Herhangi bir Vakıfbank Şubesinden (İnternet, Mobil, ATM, Banka Şubesi) “kurumsal ödemeler” kısmında T.C. Kimlik Numaranız ile sorgulama yaparak ( Başka Bankalardan EFT kabul edilmemektedir.)

Veya

4.2-            https://sanalpos.kamusm.gov.tr/index.jsf internet adresi üzerinden yapabilirsiniz.

 

NOT: Ödemeler sadece belirtilen yöntemlerle yapılabilecektir.

 

5.      Başvuru formunuzu Hastanede görev yapıyorsanız Hastanenizin ilgili birimine diğer personelimiz elden ya da Bağlı oldukları birim aracılığı ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilgi Sistemleri Birimi’ne iletiniz.

6.      İlgili evrakların tesliminden sonra kurye tarafından e-imzanızı başvuru formunda belirttiğiniz adrese teslim edecektir.

 

NOT: Kayıp/Çalıntı başvurularında görev yeri farkı olmaksızın başvuru ücretlerini kişilerin kendileri karşılamaktadır.