Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanları Anısına Fidan Dikildi
23 Mart 2021

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Orman Haftası kapsamında, Yenimahalle İlçe Kaymakamı Selda Dural, Ankara Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Acar ve Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Duran ile birlikte koronavirüs salgını ile mücadelede yaşamını yitiren sağlık çalışanları anısına hastane bahçesine fidan dikti.

Salgının ilk gününden bu yana koronavirüs salgını ile en ön safta mücadele ederek hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına dikilen fidanların üzerine isimleri yazıldı. Kahraman sağlık çalışanları, Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yaşatılacak.

“Uluslararası arenada bizi onurlandıran bir mücadele”

Ormanın sağlık çalışanlarına benzer tarafının, sağlık çalışanlarının bir ağaç gibi kendine münhasır özellikleri olmakla birlikte tıpkı bir orman gibi ahenk içerisinde çalıştıklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Gülüm, “Bunun en güzel görünen kısmı halen yaşamaya devam ettiğimiz pandemi süreci oldu. Hamdolsun uluslararası arenada bizi onurlandıran bir mücadele oldu. Başta sağlık çalışanları olmak üzere herkes ülkenin bütün unsuları ile bir mücadele gösterdi. Bu sayede oldukça iyi bir noktadayız. Bu mücadele sırasında arkadaşlarımızı kaybettik. Onları tekrar şükranla, rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Hastalığı nedeni ile tedavi görenler sağlık çalışanlarına da şifa ve geçmiş olsun dileklerini ileten Prof. Dr. Gülüm, tüm Türkiye’de kaybettiğimiz 384 sağlık çalışanımızın anısına isimlerinin yazdığı ağaçlar dikilerek anıların bu ormanda yaşayacağını belirterek sözlerini sonlandırdı.

“Başarıları ve fedakarlıkları gelecek kuşaklara bir fidan gibi armağan edilmiş birer emanet”

Yenimahalle İlçe Kaymakamı Selda Dural yaptığı konuşmasında “Sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarının büyüklüğün ölçüsü yok. Ümit ediyorum ki bundan sonra hiçbir sağlık çalışanımızı, vatandaşımızı kaybetmeyelim. Ancak bunlar tedbirlere uymak ile mümkün. Sağlık çalışanlarımız anısına fidan dikilmesini çok anlamlı buluyorum. Çünkü başarıları, fedakarlıkları gelecek kuşaklara bir fidan gibi armağan edilmiş birer emanet. Bu süreçte kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Bütün sağlık personeline teşekkür ederek ve bu uğurda hayatlarını kaybetmiş sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Ankara Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Acar, “Orman Haftasında, toplumun sağlığı için mücadele etmiş sağlık çalışanlarımızın hatırasına yapılan dikim töreninden büyük mutluluk duyduğunu belirtmek isterim” dedi.

Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Duran ise, “Bugün dikeceğimiz fidanları pandemi sürecinde hayatlarını kaybeden, fedakâr sağlık çalışanlarımızın adına dikeceğiz. Bu uzun ve zorlu yolda gecesini gündüzüne katarak emek veren, kendi ailelerinden, sağlıklarından fedakârlık yaparak çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Fidan dikim töreninde ayrıca, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İshak Şan, Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Sarı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa S. Kotanoğlu, Yenimahalle İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatma Doğan, hastane yönetimi ve sağlık çalışanları da yer aldı.

  • Ankara İl Sağlık Müdürü.jpg
  • Ankara İl Sağlık Müdürü 2.jpg
  • Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı.jpg
  • Yenimahalle İlçe Kaymakamı.jpg
  • A08Q9929.jpg
  • A08Q0038.JPG
  • 20210323_130306.jpg