Müdürümüzün Kurban Bayramı Tebrik Mesajı
20 Temmuz 2021

Kardeşlik ve paylaşmanın en güzel örneklerinden biri olan Kurban Bayramı'na ulaşmanın mutluluğu içindeyiz.

Koronavirüs pandemisi gölgesinde geçirdiğimiz bu ikinci Kurban Bayramı'nı buruk bir sevinç ile karşılıyoruz ve sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere milletçe zor bir dönemden geçiyoruz.

Pandemi ile mücadelemizdeki başarımızın devam etmesi için en güçlü silahımız olan aşıyla beraber, maske ve mesafe kurallarına bu bayramda da uymaya devam etmemiz büyük önem taşıyor. Aşı ile toplumsal bağışıklanmayı sağlayarak koronavirüs pandemisini tarihin tozlu sayfalarında bırakacağımıza olan inancımız tamdır.

Kurban Bayramı’na kavuşma sevincimizi, sevdiklerimizle beraber nice bayramlara taşıyabilmek için de, vatandaşlarımızı bayramda hizmet verecek olan hastanelerimizde aşıya bekliyoruz.

Koronavirüs ile mücadelemizde aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza tekrar Allah'tan rahmet, sevenlerine de sabırlar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini temenni eder, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, bütün İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ederim.

Doç. Dr. Zülfikar AKELMA

İl Sağlık Müdürü