Tüberküloz Kontrol Faaliyetleri Değerlendirildi
30 Aralık 2021

Başkent’te yürütülen tüberküloz kontrol faaliyetlerine ilişkin çalışmaların değerlendirildiği Ankara İl Tüberküloz Kontrol Kurulu Toplantısı, Müdürlüğümüz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımızda düzenlenen toplantıya; Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tüberküloz Daire Başkanı Dr. Seher Topluoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Doç. Dr. Mustafa S. Kotanoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Doç. Dr. A. Çiğdem Şimşek, ilçe sağlık müdürlerimiz, Ankara Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkilisi, Ankara Veremle Savaş Derneği Başkanı Doç. Dr. Cebrail Şimşek, Ankara’da tüberküloz hasta takibi yapan üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinden akademisyenler ve verem savaşı dispanseri çalışanları katıldı.

Tüberküloz hastalığının bir çok yönüyle ele alındığı ve tüberküloz kontrolünde hizmet sunan kamu-özel paydaş kurum ve kuruluş çalışanlarının katıldığı toplantıda, 2021 yılında Ankara’da gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirildi.

Toplantı, Tüberküloz Birimi Sorumlumuz Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Seher Musaonbaşıoğlu’nun "Dünyada, Ülkemizde ve Ankara'da Tüberkülozun Durumu" sunumunun ardından, 2022 yılında yürütülmesi planlanan tüberküloz kontrol hizmetlerinin karara bağlanmasıyla tamamlandı.


  • WhatsApp Image 2021-12-30 at 09.49.45.jpeg
  • WhatsApp Image 2021-12-30 at 09.49.45 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2021-12-30 at 09.49.45 (1).jpeg